Nowy chiński rok – Rok Świni

Rok Świni rozpocznie się 5 lutego 2019 r., a zakończy się 24 stycznia 2020 r. Nowy rok w Chinach liczony jest wg kalendarza księżycowego.

Chiński Nowy Rok, nazywany także Świętem Wiosny to najważniejsze i najbardziej uroczyste święto w Państwie Środka.

Dni między 4 a 10 lutego 2019 są ustawowo wolne. Zamknięte jest niemalże wszystko – banki, urzędy, firmy i fabryki, sklepy, restauracje. Chińczycy odwiedzają w tym czasie siebie nawzajem, a obcokrajowcy udają się do swoich krajów. Podróżowanie w tym okresie jest bardzo utrudnione – miejsca, w których rozpoczyna się przygoda są przepełnione.  Rozpoczyna się wtedy kilku lub kilkunastodniowa siesta – Nowy Rok to okazja do odpoczynku od pracy,  załatwienie czegokolwiek graniczy z cudem.

My jako firma ściśle współpracująca z Chińczykami też w jakimś stopniu to odczujemy, niemniej jednak tak sobie ułożyliśmy kalendarz/grafik pracy aby perturbacje okazały się niczym podmuch skrzydeł motyla na wietrze (tak, tak pamiętam o efekcie motyla, ale nie o niego mi tutaj chodzi:))

Nie pozostaje nam nic innego jak uszanować tradycję chińskiego narodu lub też, co byłoby kuszącą perspektywą, podłączenie się do nich. Marzenia, marzeniami lecz zamówienia muszą być realizowane, Wy – nasi drodzy Klienci, obsługiwani, a my zapracowani bo tak, jak na zdjęciu zostało napisane: „Ciężką praca można osiągnąć każdy cel”. Zaiste, dobre przysłowie na dobry, miejmy nadzieję, rok.

Do pracy rodacy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *