Panie, czemu tak dużo?

Często, gęsto w swojej pracy, w wymianie informacji na linii My-Chińczycy-Klient zostaje nam zadane pytanie: czemu podane ilości danego produktu są takie duże?

Poniżej wykluje się odpowiedź. Zazwyczaj Klient zainteresowany jest ilością rzędu kilkadziesiąt sztuk. I takie oto ilości są dostępne na rynku chińskim, ale nie dla wszystkich produktów.

Większość asortymentu, który poddawany jest wycenie to ilości liczone w setkach sztuk – można je delikatnie zmodyfikować, ale zejście do poziomu rzędu kilkudziesięciu sztuk jest prawie niemożliwe. Odpowiedź jest prosta: fabryce produkującej konkretną rzecz może najzwyczajniej w świecie nie opłacać się produkować mniejszej ilości.

Dlatego musimy nastawić się, że kiedy dokonujemy zamówienia to będzie to kilkaset sztuk (przypomnę tutaj i wzmocnię przekaz, że jest to uzależnione od asortymentu!!!). Aby rozwiać nasze wątpliwości i wzbudzić zaufanie do marki możemy poprosić o wysłanie (zakup) sampli. Przetestowanie kilku sztuk powinno dać nam rzeczywiste odzwierciedlenie jakości produktu, co powinno skutkować brakiem obaw do zamówienia większej partii.

Konkludując ta krótką wypowiedź: jeśli chcemy robić interesy z Chinami nie bądźmy zaskoczeni tym, że musimy dokonać jednorazowego zamówienia kilkuset czy też kilku tysięcy sztuk produktu. Tak to po prostu działa.

Wymierną korzyścią jest natomiast to, że zamawiając większą ilość otrzymujemy niższą cenę produktu, co daje nam swego rodzaju wachlarz możliwości na polu walki na rodzimym rynku. Oczywiście powstaje ryzyko, że wszystkiego nie sprzedamy, ale to po naszej stronie leży znajomość biznesu przez nas prowadzonego – znajomość tego ile, gdzie i kiedy możemy sprzedać, czy mamy możliwość pozostawienia iluś sztuk na kolejny sezon i czy ,summa summarum, to wszystko nam się opłaca. W tej wymianie handlowej otrzymujemy naprawdę spore możliwości (a jeszcze większe przy współpracy z emarket.pl), ale to od nas zależy w jakim stopniu je wykorzystamy.

 

Jedna odpowiedź do “Panie, czemu tak dużo?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *