Bryczka…

Po znalezieniu interesujących nas produktów i przypieczętowaniu oferty przychodzi pora na wybór przewoźnika.

Najczęściej wybór pada na najtańszą dostępną na rynku ofertę. Jednak czy jest to dobre posunięcie? Czy najniższa cena jest gwarantem naszego sukcesu? Otóż nie.

Z importem z tak dalekiego kraju jak Chiny wiąże się mnogość problemów, z którymi możemy się zetknąć. Przewoźnik obsługujący na co dzień inny zakres usług transportowych może sobie nie poradzić z tym z czym zetknie się na swojej drodze. Dlatego czymś na wskroś rozsądniejszym jest wybór firmy specjalizującej się w tak dalekich i logistycznie skomplikowanych transportach.

Agenci takiej firmy posiadają potrzebną wiedzę, doświadczenie i kompetencje by ten proces przeprowadzić możliwie jak najlepiej i jak najbardziej bezboleśnie. Nie bez kozery ważnym elementem układanki są ludzie trzymający pieczę i nad transportem ( tutaj nad wybraną firmą transportową ) i nad zespołem chińskim i nad chińskim producentem oraz nad polskim ustawodawstwem. Bez wzajemnego przepływu rzetelnych informacji, detali czy dokumentów zakup produktów z Chin może przysporzyć nam więcej kłopotów aniżeli pożytku. A cóż może się stać? Ano bardzo wiele. Na przykład towar może przyjść bez odpowiedniego certyfikatu czy choćby naklejki i zostać przetrzymany na składzie celnym. A są to niemałe koszty. W najgorszym przypadku nasza przesyłka, a nawet cały kontener może zostać odesłany z powrotem do Chin. A to już zdecydowanie większy problem natury finansowej, a czasem i prawnej.

Żeby nie przysporzyć sobie powyższych kłopotów po pierwsze trzeba skończyć z mentalnością, że wszystko należy przeprowadzić jak najtaniej. Cena jest oczywiście bardzo ważna, czasem kluczowa, ale pamiętajmy, że tanio czy też za tanio to nie znaczy dobrze. Po drugie, jeśli nie mamy wszystkich elementów układanki to oddajmy nasze zakupy w ręce odpowiednich ludzi ( w tym konkretnym przypadku jesteśmy nimi my – agenci eMarketu; http://www.emarket.pl ). Można by rzec, iż ci dzierżący w ręku całą układankę posiedli olbrzymią moc, a jak wiemy z wielką mocą przychodzi wielka odpowiedzialność, której my się nie wyrzekamy. Nie jesteśmy oczywiście doskonali ponieważ jesteśmy tylko ludźmi, ale znamy się na tym, co robimy.

A zatem oddajcie to, co leży Wam na sercu w nasze ręce. To najlepszy wybór 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *