Nie ma cwaniaka nad..

Krwawi serce me gdy rzeczy dzieją się jak te..

Zgłasza się do nas osoba, która potrzebuje łańcuszki, wisiorki i inną tego typu biżuterię. My pracujemy, nasi Chińczycy pracują – wszelkie siły są na polu bitwy. Klient otrzymuje ofertę, gdzie cena pojedynczego łańcuszka wraz z transportem to 2.5 PLN.  Klient odpowiedział, że ta cena jest za wysoka. Mocno się zdziwiliśmy i na znanej oraz ogólnodostępnej polskiej platformie sprzedażowej sprawdziliśmy, że takie łańcuszki kosztują 13 PLN. I to nas srogo przygnębiło 🙁

Rozumiem, że każdy chciałby uzyskać niebotyczny zysk, ale proszę szanujmy się nawzajem – nie cena jest, a przynajmniej nie powinna być najważniejszym kryterium zakupowym. Według mnie oczywiście. Przykład z własnego podwórka: musiałem kupić wycieraczki do auta. Nie szukałem w Internecie jak najtańszej (zresztą różnica wynosiłaby kilka złotych) lecz poszedłem do Pana Adama, który ma sklep z częściami samochodowymi. Pana Adama znam od wielu lat – szanuję go i poważam za to jakim jest człowiekiem i pracodawcą (od ponad 10 lat pracują u niego te same osoby, a to świadczy o tym, że jest tam po prostu dobrze) i wolę zapłacić jemu te kilka złotych więcej niż jakiemuś nieznanemu sprzedawcy.

Zmieńmy proszę wektor na bardziej ludzki – nie zarzynajmy się ceną bo to do niczego nie doprowadzi. Wysuńmy na pierwszy plan wartości takie, jak bezpieczeństwo transakcji, rzetelna kontrola zakupionego towaru, pozostawienie procesu w rękach ludzi, którzy się na tym znają najlepiej (czyli nas – eMarket :)), zaufanie do tego, że ktoś na drugim końcu świata trzyma pieczę nad tym, co zakupiliśmy. Jeśli dla kogoś liczy się tylko cena (przypomnę, że w tym konkretnym przypadku cena zakupu byłaby niewspółmiernie mała do ceny sprzedaży) to proszę by importował rzeczy „na własną rękę”. Zaoszczędzi to nam i naszym Chińczykom niepotrzebnej pracy i rozczarowań.

Nie „cwaniakujmy”, a pokażmy nasze ludzkie, przyzwoite oblicze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *